Ryglowanie drzwi

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
Wojas
Posty: 72
Rejestracja: 01 maja 2019, 11:54
Lokalizacja: WAW
Samochód: Skoda Kodiaq 2TDI 4x4 190KM DSG

Ryglowanie drzwi

Post autor: Wojas »

Zauważyłem, że mój Kodiaq nie sygnalizuje nie zamkniętych drzwi po zaryglowaniu. Pierwszy raz drzwi nie zamknęły się do końca, złapały tylko na jeden zatrzask (swoją drogą te osłonki krawędzi zabierają sporo energii używanej do zamykania - w końcu trzeba tą sprężynę nacisnąć).
Kolejnym razem zrobiłem próbę celowo pozostawiając otwarte drzwi (a następnie bagażnik) i ryglując z pilota (lub przez keyless na klamce) i oddalając się od samochodu na ok. 15m. Za każdym samochód milczał i nie sygnalizował otwartych drzwi. Czy tak powinno być?



Sponsor

Ryglowanie drzwi

Sponsor


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Ryglowanie drzwi

Post autor: michalmiko »

Mam tak samo. Jedyną sygnalizacją, że coś masz otwarte jest brak pojedynczego błysku awaryjnymi. Nic po za tym :(
Opuść szybę w drzwiach i zobacz jak lekko się te drzwi zamykają :) U mnie (po roku) potwierdziło się, to co powiedział sprzedawca - zamykają się ciężko, ale to się wyrobi. Drzwi kierowcy zamykają się w miarę lekko, pozostałe jeszcze się nie wyrobiły na tyle.

Awatar użytkownika
Wojas
Posty: 72
Rejestracja: 01 maja 2019, 11:54
Lokalizacja: WAW
Samochód: Skoda Kodiaq 2TDI 4x4 190KM DSG

Re: Ryglowanie drzwi

Post autor: Wojas »

Czyli da się przez nieuwagę zostawić otwarty samochód ... kiepsko. Poprzedni wózek w takiej sytuacji nie dawał się zaryglować i cienko "piskał".

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Ryglowanie drzwi

Post autor: WuWu »

Jest tu na forum już taki temat o zamykaniu auta i niedomknietych drzwiach.
Ja nic nie ustawiałem i u mnie jest jeden sygnał przy zamykaniu jak któreś z drzwi są źle zamknięte.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Ryglowanie drzwi

Post autor: michalmiko »

Wojas pisze:
03 cze 2019, 23:47
Czyli da się przez nieuwagę zostawić otwarty samochód ... kiepsko. Poprzedni wózek w takiej sytuacji nie dawał się zaryglować i cienko "piskał".
Jak masz elektryczną klapę, to spróbuj zostawić kluczyki w bagażniku... Wtedy to pika, świeci i zatrzymuje klapę, czyli da się :?
WuWu pisze:
04 cze 2019, 1:22
Jest tu na forum już taki temat o zamykaniu auta i niedomknietych drzwiach.
Ja nic nie ustawiałem i u mnie jest jeden sygnał przy zamykaniu jak któreś z drzwi są źle zamknięte.
Pewnie masz dokładany autoalarm. Na fabrycznym zero reakcji...

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Ryglowanie drzwi

Post autor: WuWu »

Takie są przypuszczenia/wnioski, że założony alarm pilnuje niezamknjetych drzwi.
Może Mistrz od kodowania coś wymyśli dla osób które chcą, a może już ma gotowe rozwiązanie ( oprócz włożenia dodatkowego alarmu).

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Ryglowanie drzwi

Post autor: stingerA6 »

Niestety fabrycznie brak jest sygnalizacji niedomknięcia.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Ryglowanie drzwi

Post autor: root »

A jak się włączy sygnał dźwiękowy po otwarciu/zamknięciu samochodu, to nie ma to wpływu jakoś na tę sytuację? Tzn. wyobrażam sobie, że wtedy podczas próby zamknięcia po prostu nie będzie tego sygnału.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Ryglowanie drzwi

Post autor: D10ni »

Z ciekawości zobaczyłem jak to u mnie wygląda. No smutne, potwierdzam. Jedne drzwi tylko częściowo zamknięte (pierwsza blokada) i auto przy zamykaniu nic nie sygnalizuje. Ani apka. Dopiero wejście w apkę i sprawdzenie statusu samochodu pokazuje:
Obrazek

Oczywiście Skoda ma ten temat rozpracowany, bo jak sięgniemy do STG09 to znajdziemy odpowiednie pozycje w menu. Trzy kliknięcia w apce obsługującej OBDEleven i w menu samochodu pojawia się odpowiedni wpis, akustyczne potwierdzenie:
Obrazek

Zaznaczamy, wychodzimy z auta i skutek jest taki:


W drugiej połowie nagrania widać że tylne drzwi są niedomknięte i przy zamykaniu brak potwierdzenia akustycznego. Przy otwieraniu jest podwójne. Czyli da się i pozostaje się zastanawiać, dlaczego tego nie ma w standardzie.

PS
nie mam udziału w "interesach" Eldara, ale na dniach ma być w Warszawie. Pisze o tym w wątku o OBDEleven ;-)
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Ryglowanie drzwi

Post autor: root »

Właśnie o tę opcję mi chodziło. I dziwne, bo u mnie w Superbie ona była w standardzie…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ