Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: MałGorzata »

Globalizacja?


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Sponsor


Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 135
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: PeWu »

seeedfr pisze:
12 lut 2021, 22:45
[solved]

Hej. Muszę się Wam do czegoś przyznać. Zakradłem się na to forum będąc szczęśliwym użytkownikiem BMW X2, jednak objawy 'chrobotania' przy skręcaniu w lewo w moim samochodzie pokrywały się z tymi w Waszych pojazdach!

W serwisie BMW byłem kilkukrotnie, gdzie szukano przyczyny ale niestety nikt nie potrafił postawić prawidłowej diagnozy. Przekopałem fora innych marek: Ford, Volvo, VW (dużo przypadków), Skoda. Serwis chciał rozwiązać mój problem, więc zostawiłem samochód na kilka dni wraz z odpowiedziami z forów.

Winowajczynią była poducha skrzyni. Serwis wymienił u mnie lewą poduszkę skrzyni i wszelkie problemy ustały jak ręką odjął. Przyznali, że z zewnątrz nie byliby w stanie zdiagnozować tej usterki, bowiem poduszka posiadała wadę wewnętrzną. Serwis konsultował moją sprawę z Mini, gdzie okazało się, że było kilka samochodów z tą samą przypadłością.

Szerokości :)
Dzięki serdeczne za informację!
To już kolejny przypadek, gdzie ktoś wskazał poduszkę, tym razem konkretną. Na pewno zapytam o to przy kolejnym serwisie. Zapewne wymiana nie jest prosta i tania, więc podziewam się spekulacyjnej odmowy.

Czy ktoś ewentualnie orientuje się jak taka potencjalna wymiana tej poduszki wyglądałaby w Kodiaq? Dużo, mało pracy, drogo, niedrogo?

pogo
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2019, 16:51
Samochód: skoda kodiaq scout 2.0 disel 190 km

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: pogo »

U mnie wymienili wpierw jedna następnie druga następnie klocki następnie ustawiali skrzynie następnie wczytali nowy program do skrzyni i w końcu tak zrobili ,ze jest do dupy .Skrzynia szarpie za przy hamowaniu a odgłosy ja były tak są i zostawili mnie z tym gownem ,gwarancja się skończyła a pisanie skarg nic nie dało ,totalna olewka .Muszę znaleść kogoś kto mi ta skrzynie przeprogramujemy na własny koszt .Sram na vw

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: herman00 »

Miałeś tylko 1 rok gwarancji ?

pogo
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2019, 16:51
Samochód: skoda kodiaq scout 2.0 disel 190 km

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: pogo »

Dwa

wafllo
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:12
Samochód: Peugeot 605 3.0 v6 12v

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: wafllo »

Witam mam puga z 91r i u mnie niedawno pojawił się podobny problem tyle że nie ma znaczenia czy skręcam w prawo czy w lewo. Na początku było to chwilowe lecz po około dwóch miesięcy nasiliło się do tego stopnia że jadąc na wprost wystarczy delikatnie skręcić w prawo lub lewo (np omijanie studzienki) i słychać chrobotanie. Będąc na kanale nie widać żadnych otarć ani żadnych śladów aby coś zahaczało. Dzieje się to na każdym biegu tylko na luzie jest cisza. Możliwe żeby to była ta poduszka? Nigdy nie miałem takiego problemu a dźwięk raczej nie wskazuje ani na przegub ani łożysko ani hamulce. Dodam że posmarowałem gumy przegubów smarem z nadzieją że może one skrzypią jak się ocierają lecz nic to nie dało. Próbowałem jechać z nogą na hamulcu i również nic... Nie ma mi kto ruszyć autem na kanale żebym mógł zobaczyć czy są luzy na skrzyni biegów...
Czy ktoś już rozwiązał swoje problemy?

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 135
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: PeWu »

Jeśli nie wymienisz poduszek, to chyba się nie dowiesz... Wg tego wątku i mini dyskusji na YT, warto spróbować, bo to chyba najprawdopodobniejszy strzał.
U mnie po 3,5 roku i akceptacji, że tttm, jeżdżę dalej ;)

wafllo
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:12
Samochód: Peugeot 605 3.0 v6 12v

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: wafllo »

Dzięki za odpowiedź
Przekonałeś mnie:) poduszki silnika wymieniałem parę lat temu a od skrzyni to podejrzewam że od nowości nie były ruszane:p koszt niewielki a faktycznie będę wiedział czy to może być to poza tym dopiero dziś trafiłem na ten wątek i podejrzenie poduszki:)
Może w tym tygodniu to ogarnę to dam znać jaki efekt.
Pozdrawiam

Shadow1
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:55
Samochód: Kodiaq FL 2022 Style 2,0 TDI 150 KM DSG

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: Shadow1 »

Witajcie. Czy ktoś z nowych posiadaczy Miśka po FL ma problem jak w temacie ? Ja mam ten odgłos szurania / tarcia przy skręcie w lewo od początku. Nie jest specjalnie głośny ale w nowym aucie chyba wszystko powinno chodzić bez takich dźwięków. Kidiaqa odbierałem miesiąc temu. Myślałem naiwnie, że samo przejdzie ( dotrą się klocki, tarcze itp. ) ale nic z tego. W najbliższy poniedziałek dzwonię do serwisu dealera od którego kupowałem auto. Zobaczymy co powie. Jak czegoś się dowiem, dam znać.

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 135
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: PeWu »

U mnie już prawie 4 lata... Niestety ten typ tak ma.
Pocieszające jest to, że nic nie zmieniło się przez ten czas, po prostu przywykłem.
Jeśli miałbym próbować dalej coś z tym robić, to stawiałbym na poduszki.

Daj proszę znać czy coś się udało zdziałać.

ODPOWIEDZ