Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 134
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: PeWu »

Się śmiejcie... Skoro nie wszystkie egzemplarze tak mają, to widać ewidentnie, że gdzieś coś spartolili, być może partia jakichś części poddostawcy, itd. Dopóki nie będzie większej skali i nie zagraża to niebezpieczeństwu to TTTM i koniec... Nie ma rozmowy niestety.
W aucie za 150k (sic!) to jeszcze idzie machnąć ręką, ale jak oglądałem ostatnio problemy z drganiem w mercedesie za 1mln, to jest dopiero dramat. Takie czasy...



Sponsor

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: Malenstwo8 »

PeWu pisze:
14 lis 2019, 9:59
Się śmiejcie... Skoro nie wszystkie egzemplarze tak mają, to widać ewidentnie, że gdzieś coś spartolili, być może partia jakichś części poddostawcy, itd. Dopóki nie będzie większej skali i nie zagraża to niebezpieczeństwu to TTTM i koniec... Nie ma rozmowy niestety.
W aucie za 150k (sic!) to jeszcze idzie machnąć ręką, ale jak oglądałem ostatnio problemy z drganiem w mercedesie za 1mln, to jest dopiero dramat. Takie czasy...
Masz prawo wymagać sprawnego produktu za każde pieniądze, bo jest nowy. Koniec kropka.

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 134
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: PeWu »

Prawo jak najbardziej... wiedzę, czas i pieniądze na ten cel już gorzej. Przydałby się jeszcze urok osobisty i dar przekonywania ;)
Jakbym miał jakikolwiek punkt zaczepienia, dowód, coś konkretnego, to zapewne walczyłbym.
Tymczasem zbliża się 1 przegląd, wspomne o tym też przy okazji, może np. mieli ostatnio podobny przypadek ;)

Antonio3er
Posty: 23
Rejestracja: 13 gru 2019, 12:51
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: Antonio3er »

Czy ktoś może doszedł w czym rzecz? U mnie też szura.

cola
Posty: 61
Rejestracja: 03 maja 2018, 21:03
Samochód: KODIAQ w planie.

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: cola »

W serwisie powiedzieli że jakaś osłona się poluzowała, ale poprawili dokręcili i że teraz jest ok, było dopóki nie skręcałem ostro w prawo :)

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 134
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: PeWu »

Ja z tematem żyje sobie i tyle. Głową muru nie przebiję... Szczególnie słuchać to jak jadę na rondzie i na lekkikm gazie (w sensie naciskam pedał gazu) i jest spory łuk w lewo. W takiej idealnej sytuacji to dźwięk ten potrafi wręcz "przerazić".
Jak dla mnie to jest jakaś kwestia konstrukcji układu napędowego. Niestety nie miałem okazji przejechać się podobnym modelem.

Antonio3er
Posty: 23
Rejestracja: 13 gru 2019, 12:51
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: Antonio3er »

PeWu pisze:
24 mar 2020, 9:19
Ja z tematem żyje sobie i tyle. Głową muru nie przebiję... Szczególnie słuchać to jak jadę na rondzie i na lekkikm gazie (w sensie naciskam pedał gazu) i jest spory łuk w lewo. W takiej idealnej sytuacji to dźwięk ten potrafi wręcz "przerazić".
Jak dla mnie to jest jakaś kwestia konstrukcji układu napędowego. Niestety nie miałem okazji przejechać się podobnym modelem.
A mnie to irytuje bo w aucie jest bardzo cicho i przyjemnie dopóki nie trzeba skręcić w lewo... Nie lubię już skręcać w lewo... O dziwo moją Żona nic nie słyszy, zazdroszczę jej :-)

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 134
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: PeWu »

Antonio3er pisze:
24 mar 2020, 12:09
PeWu pisze:
24 mar 2020, 9:19
Ja z tematem żyje sobie i tyle. Głową muru nie przebiję... Szczególnie słuchać to jak jadę na rondzie i na lekkikm gazie (w sensie naciskam pedał gazu) i jest spory łuk w lewo. W takiej idealnej sytuacji to dźwięk ten potrafi wręcz "przerazić".
Jak dla mnie to jest jakaś kwestia konstrukcji układu napędowego. Niestety nie miałem okazji przejechać się podobnym modelem.
A mnie to irytuje bo w aucie jest bardzo cicho i przyjemnie dopóki nie trzeba skręcić w lewo... Nie lubię już skręcać w lewo... O dziwo moją Żona nic nie słyszy, zazdroszczę jej :-)
Widać żony tak mają. U mnie tak samo ;)
Też mnie to wkurza... ale na TTTM czasem nie ma rady niestety.
Może kiedyś ktoś temat ogarnie i podzieli się rozwiązaniem w tym wątku :D

Erlenn
Posty: 37
Rejestracja: 05 sie 2018, 3:22
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDI 190 KM 4x4 DSG

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: Erlenn »

Też zauważyłam coś takiego. Czasem ciszej, czasem głośniej. W Superbie też tak miałam kiedyś, myślałam, że o jakaś osłona drążka kierownicy trze, bo ten dźwięk jest jakby blisko. Podejrzewałam też, że może wspomaganie... ale nie wiem. Mam wrażenie, że zmienia się to w zależności od warunków atmosferycznych, ale jeszcze rozkminiam regułę :) Może ma to związek z temperaturą i spasowaniem tworzyw?

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 134
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: PeWu »

Erlenn pisze:
25 mar 2020, 17:40
Też zauważyłam coś takiego. Czasem ciszej, czasem głośniej. W Superbie też tak miałam kiedyś, myślałam, że o jakaś osłona drążka kierownicy trze, bo ten dźwięk jest jakby blisko. Podejrzewałam też, że może wspomaganie... ale nie wiem. Mam wrażenie, że zmienia się to w zależności od warunków atmosferycznych, ale jeszcze rozkminiam regułę :) Może ma to związek z temperaturą i spasowaniem tworzyw?
Podobne wrażenia mam.
W superbie mówisz? Kolega ma superba z tym silnikiem, tyle, że manual. Podpytam go przy okazji.

ODPOWIEDZ