Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
dede
Posty: 51
Rejestracja: 29 gru 2020, 22:14
Samochód: Style 2.0 TSI 4x4 Lava Blue + trochę dodatków

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: dede »

U mnie ten dźwięk również występuje. Samochód ma 1200 km na liczniku. Nie wiem czy tak było od początku ale dopiero ostatnio zacząłem zwracać na to uwagę. Jak będę wymieniał olej po ok 7 tys to zapytam w serwisie.



Sponsor

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Sponsor


BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: BigDaddy »

Potwierdzam w moim FL. Słyszałem to już kilka dni po odbiorze auta - dokładnie podczas jazdy na ciasnym rondzie - przyjąłem, że coś gdzieś musi się dopiero ułożyć/dotrzeć. Potem nie słyszałem ale ja mam zawsze muzykę w aucie, dopiero dziś (miesiąc po odbiorze), też na rondzie (jechałem akurat bez muzyki) ponownie usłyszałem jakby tarcie.

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 135
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: PeWu »

Ostatni komentarz pod filmem na YT mówi, że to wina poduszki pod skrzynią.

Obrazek

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: stysiek »

i coś się z tym robi ?

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 135
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: PeWu »

Wymiana poduszki / poduszek (bo nie wiem czy to jedna sztuka, czy więcej, komplet?).
Ciekawe swoją drogą jaki jest koszt takiej wymiany. Czy to jest jakaś gruba robota z wyciąganiem skrzyni?

wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: wujeq »

cześć,
dość długo występował ten problem u mnie zaczęło mnie to z czasem wkurzać. Pewnie kwestia przyzwyczajenia. Zdarzało się przed skrętem lekkie dohamowanie i skręt i ten głośny dźwięk, chrobotanie, tarcie , guma o gumę. Myślałem że guma jakaś trze potem że załącza się wspomaganie...
Auto było na przeglądzie, akurat kończyła się gwarancja kazałem wpisać to do uwag żeby nie było jak się pojawiać będzie dalej.
Ogólnie długa historia, smarowania, jazdy próbne, nasłuchy mistrzów warsztatu itd - końcowo: wymiana maglownicy (przekładni kierowniczej). Dźwięk ustał natomiast niestety mam dziwne wrażenie że auto zaczęło leciutko szarpać między 2-3-4 biegiem. DSG, 4x4 1,5 TSI...

michal82
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2022, 7:18
Samochód: Kodiaq 2.0TSI MY2020

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: michal82 »

Cześć,

w moim Kodiaqu 2.0TSI 2020 mam to samo, chyba od samego początku. Wystarczy minimalny skręt w lewo i można to usłyszeć. Najbardziej słychać przy jeździe na rondzie. Szczególnie przy dodawaniu gazu na zakręcie na niskich biegach. Mam wrażenie, że także przy przyśpieszaniu na wprost (od niskich prędkości). Jadąc wolno ze stałą prędkością także na lekkich nierównościach to słychać, czyli wtedy gdy cały układ przesuwa i "buja się".

Kilka dni temu byłem na przeglądzie "3-letnim". Zgłosiłem tę kwestię przed oddaniem auta. Przy odbiorze usłyszałem, że przejechali się autem i rzeczywiście słyszą ten odgłos szurania/ocierania podczas jazdy przy skręcaniu w lewo. Pracownik serwisu dodał także, że zrobili jazdę kilkumiesięcznym "faceliftem", który mają jako auto demonstracyjne/serwisowe i w tamtym także występuje te "szuranie". Podsumowanie było takie, że "ten typ tak ma".

Kolejna rzecz nie wiem czy z tym powiązana to jak dojeżdżam do skrzyżowania i w momencie skręcania w prawo (tak, w prawo) czasami słychać z przodu po lewej stronie takie jakby trzaski.
Może coś jest na rzeczy z tymi poduszkami.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 640
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: WaC »

Kiedyś w Peugeocie 407 słyszałem w przednim zawieszeniu trzaski, skrobanie, a w zasadzi stuki, szczególnie przy ruszaniu. Podjechałem do stacji diagnostycznej, pooglądali od spodu, poruszali, włączyli szarpaki i nic nie stwierdzili (było to popołudnie przed długim weekendem). Zajechałem na działkę, myślę sobie: zobaczymy. Zakładam klucz na śrubę od koła i...
... i klucz pod wpływem własnej masy odkręcił śrubę...
Istotnym jest, że wówczas autem jeździła przede wszystkim żona. Strach myśleć co by było...
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

marleo!
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2023, 17:06
Samochód: Skoda kodiaq

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: marleo! »

Dzięki temu wątkowi udało się trafić z diagnozą w przypadku mojego pojazdu. Od dłuższego czasu występował charakterystyczny dźwięk szurania. Po wymianie poduszki skrzyni biegow dźwięk ustal a samochód otrzymał nowe życie. Wróciła satysfakcja z jazdy. Piszę ponieważ poczuwam się w obowiązku wobec innych formuowiczow, dzięki którym znalazłem rozwiązanie. Oczywiście ASO pomogło rozwiązać problem. Teraz cisza i mam nadzieję, że tak zostanie.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: MałGorzata »

Badzo dziękujemy za dobre wieści.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ