Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Pasko
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2020, 17:00
Samochód: Skoda kodiak, 2.0 tdi 4x4

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: Pasko »

A może to źle dzialajacy mechanizm różnicowy?? U mnie odglos tarcia "chrobotania" po przejechaniu ok 600 km. Przy skręcie w lewo na rondzie, jazda na 2, w czasie hamowania silnikiem gdy biegi zmieniają się na niższe od 4. W serwisie twierdza ze to normalne, ale...nie po 600-set km.



Sponsor

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Sponsor


seeedfr
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:28
Samochód: SKODA KAMIQ 1.0 TSI DSG

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: seeedfr »

Hej. Czy komuś udało się finalnie rozwiązać problem z odgłosami przy skręcaniu w lewo? U mnie występuje identyczny problem. Najłatwiej wywołać go jadąc w trybie manualnym np na 1 biegu utrzymując obroty 3-4 tys. i dynamicznie robić krótkie skręty w lewo.

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 134
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: PeWu »

U mnie nadal TTM.
Byłem teraz na serwisie i jak zawsze dopytywałem o ten problem, bo może mają jakąś "akcję uzgodnioną/naprawczą", czy inne nowe doświadczenia w temacie. No ale zerowe zainteresowanie, poza wysłuchaniem mnie.

marani26
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2019, 19:40
Samochód: Kodiaq

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: marani26 »

Witam
Ja wałkowałem ten temat w serwisie w Katowicach
Powiedzieli mi że te szuranie występuje dlatego bo są jakieś plastiki i przy skręcie one się odkształcają i to tak będzie
:shock:

pogo
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2019, 16:51
Samochód: skoda kodiaq scout 2.0 disel 190 km

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: pogo »

To napewno jest mechaniczne .Pieprzą w każdym serwisie inaczej

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 134
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: PeWu »

Ciekawe jest to, że metody na wytłumaczenie i uzasadnienie tego "problemu" są bardzo różne i serwisy/serwisanci potrafią być bardzo kreatywni. Szkoda, że nie wykazują takiej kreatywności w celu diagnozy i dążeniu do usunięcia problemu :/
Problem jest w szerszej gamie aut VAG, bo z różnymi modelami odzywają się osoby pod filmem na YT.
Chyba przekonuje mnie już to, żeby jednak spróbować w końcu innej marki przy następnej zmianie auta.

Cichyq
Posty: 23
Rejestracja: 31 lip 2019, 11:38
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190PS DSG 4x4 SportLine 2018

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: Cichyq »

Mam to samo, ale mam wrażenie jakby to zależało od tego na którym biegu jest skrzynie DSG.
Raz jest ciszej a raz wyraźnie słychać.
Może mi się tylko wydaje.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


pogo
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2019, 16:51
Samochód: skoda kodiaq scout 2.0 disel 190 km

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: pogo »

witam .Powymieniali wszystkie poduszki poduszki ,klocki hamulcowe 8 wizyt i gówno raz po wymianie poduszki na rondzie mało mi silnik nie wypadł od razu kazali wrócić bo żle ustawili skrzynie .I wpadli na pomysł wrzucić program nowy do skrzyni i wtedy zaczął się dramat przy wytrącaniu prędkości (hamowaniu np.przed skrzyżowaniem ,skrętem itp )jak zwalnia następuje takie hamowanie skrzyni ,ze wszyscy lecą do przodu i za każdym razem kiedy mam zwolnić zastanawiam czy teraz to nastąpi a zdarza się w 80% .Pisma reklamacje do poznania itp .wszyscy maja cię w dupie i powiedzieli ,ze tak skrzynia ma teraz chodzić i jest ok .Sram już na cała grupę vw i nigdy nie kupię auto za 170000 i kupa

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 134
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: PeWu »

Przykro to słyszeć... Ale to jest też wyjątek potwierdzający regułę, że czasem warto zastanowić się czy naprawa nie zepsuje czegoś innego, dlatego może w niektórych przypadkach lepiej zaakceptować jakaś "cechę" (TTTM).
Przerabiałem już likwidację małej szkody w VW, gdzie naprawa zepsuła więcej niż to było warte, i po 3 reklamacjach zaakceptowałem bieżący stan, bo bałem się, że jeszcze więcej zepsują... :(

seeedfr
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:28
Samochód: SKODA KAMIQ 1.0 TSI DSG

Re: Dodatkowy odgłos szurania / tarcia przy skręcaniu w lewo

Post autor: seeedfr »

[solved]

Hej. Muszę się Wam do czegoś przyznać. Zakradłem się na to forum będąc szczęśliwym użytkownikiem BMW X2, jednak objawy 'chrobotania' przy skręcaniu w lewo w moim samochodzie pokrywały się z tymi w Waszych pojazdach!

W serwisie BMW byłem kilkukrotnie, gdzie szukano przyczyny ale niestety nikt nie potrafił postawić prawidłowej diagnozy. Przekopałem fora innych marek: Ford, Volvo, VW (dużo przypadków), Skoda. Serwis chciał rozwiązać mój problem, więc zostawiłem samochód na kilka dni wraz z odpowiedziami z forów.

Winowajczynią była poducha skrzyni. Serwis wymienił u mnie lewą poduszkę skrzyni i wszelkie problemy ustały jak ręką odjął. Przyznali, że z zewnątrz nie byliby w stanie zdiagnozować tej usterki, bowiem poduszka posiadała wadę wewnętrzną. Serwis konsultował moją sprawę z Mini, gdzie okazało się, że było kilka samochodów z tą samą przypadłością.

Szerokości :)

ODPOWIEDZ