Problem z reflektorami - przebarwienia [zdjęcia]

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Bydygoski
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2018, 19:07
Samochód: Kodiaq 1,4 150 KM 4X4

Re: Problem z reflektorami - przebarwienia [zdjęcia]

Post autor: Bydygoski »

Typowe dla Skoda powiedzenie-ten typ tak ma.Zapłaciłeś za zamówione auto to teraz nie narzekaj.A sprawa wygląda zupełnie inaczej.Dzwońcie lub piszcie bezpośrednio do Skoda Polska to daje lepszy efekt niż walka z serwisem.Mi w jednym serwisie powiedzieli,że mam zrobić zdjęcia to oni wyślą zapytanie o ewentualną wymiane reflektorów.[Już mnie tam więcej nie zobaczą]W innym serwisie przyjmujący informacje o mlecznych przebarwieniach w reflektorach poszukał w komputerze co na temat pisze Skoda i poinformował mnie że Skoda zaleca wymiane na gwarancji tego bardzo drogiego ustrojstwa.Dzialo się to w roku 2022 w Germany.



Sponsor

Re: Problem z reflektorami - przebarwienia [zdjęcia]

Sponsor


JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Problem z reflektorami - przebarwienia [zdjęcia]

Post autor: JACEK484 »

U mnie sprawa wygląda tak: samochód po gwarancji już 7 miesięcy. Reflektory przednie robią się tęczowe. Byłem w serwisie skody, porobili zdjęcia, wysłali je do Poznania. Odpowiedz z Poznania była taka że wymienią na nowe, po rabatach ok 3tys netto.
Odpowiedź moja taka że nie dam ani złotówki bo jest to wina użytego materiału do produkcji reflektorów i powinno to być jako akcja serwisowa bo jest takich przypadków więcej. Teraz ja napisze do Poznania i ciekawe co mi odpiszą.

ncx
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2023, 9:27
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI

Re: Problem z reflektorami - przebarwienia [zdjęcia]

Post autor: ncx »

Dzięki za wskazówki! Mam dokładnie ten sam problem z kolorowymi światłami, światła są trochę mleczne i tęczowe. Pojechałem do innego ASO, porobili zdjęcia, ja jeszcze wieczorem dosyłałem klika następnych (jak jest ciemno lepiej to widać) i mają dać znać ale gość który to sprawdzał mówił, że dziwnie to wygląda i nie tak powinno wyglądać zużywanie się świateł. U mnie gwarancja kończy się 13 lutego więc czasu zbyt wiele nie zostało. Może faktycznie jutro spróbuję jeszcze zadzwonić do Skoda Polska.

Obrazek

ncx
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2023, 9:27
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI

Re: Problem z reflektorami - przebarwienia [zdjęcia]

Post autor: ncx »

W moim przypadku Skoda uznała zgłoszenie gwarancyjne, światła zostaną wymienione.

michal82
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2022, 7:18
Samochód: Kodiaq 2.0TSI MY2020

Re: Problem z reflektorami - przebarwienia [zdjęcia]

Post autor: michal82 »

ncx pisze:
26 sty 2023, 20:39
Dzięki za wskazówki! Mam dokładnie ten sam problem z kolorowymi światłami, światła są trochę mleczne i tęczowe. Pojechałem do innego ASO, porobili zdjęcia, ja jeszcze wieczorem dosyłałem klika następnych (jak jest ciemno lepiej to widać) i mają dać znać ale gość który to sprawdzał mówił, że dziwnie to wygląda i nie tak powinno wyglądać zużywanie się świateł. U mnie gwarancja kończy się 13 lutego więc czasu zbyt wiele nie zostało. Może faktycznie jutro spróbuję jeszcze zadzwonić do Skoda Polska.

Obrazek
Reflektory w moim wyglądają identycznie. Ciekawe, że ta "mgła" jest bardziej widoczna jak lampy są włączone.
Zgłosiłem miesiąc temu na przeglądzie. Następnego dnia info, że wymienią, ale trzeba poczekać ok. miesiąc na dostawę, bo nawet cyt. "na magazynie w Niemczech ich nie mają".
Dziś odstawiłem auto i jutro odbieram. Żeby tylko prosto zmontowali i niczego nie popsuli.

JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Problem z reflektorami - przebarwienia [zdjęcia]

Post autor: JACEK484 »

Zgłaszajcie, macie na gwarancji muszą wymienić. Mnie się kończy leasing w maju więc dałem już z tym spokój.

michal82
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2022, 7:18
Samochód: Kodiaq 2.0TSI MY2020

Re: Problem z reflektorami - przebarwienia [zdjęcia]

Post autor: michal82 »

michal82 pisze:
12 gru 2023, 22:10

Dziś odstawiłem auto i jutro odbieram. Żeby tylko prosto zmontowali i niczego nie popsuli.
Reflektory wymienione...
glosny pisze:
19 wrz 2022, 21:17
Ja też po wymianie. Montaż wydaje się ok.
Ale dziś w końcu przejechałem się po ciemku i na linii światło - cień mam dwa ząbki, a wcześniej był chyba jeden.
Schemat 'pogladowy' 😀

Obrazek

Ten środkowy to tak mniej więcej na szerokość reflektorów, i 5m i 25m geometria światła taka sama.

To prawidłowo czy znowu do ASO?
...ale o regulacji zapomnieli. Gdy auto stoi kilkanaście metrów od ściany widać, że wiązki są na różnej wysokości jak u kolegi glosny

ArekEm
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2023, 20:33
Samochód: Skoda Kodiaq 1.5 TSI

Re: Problem z reflektorami - przebarwienia [zdjęcia]

Post autor: ArekEm »

Kupiłem Kodiaqa w pazdzierniku 2023, w lampach od wewnątrz była taka mleczna poświata, nie przeszkadzało to wogóle w uzytkowaniu ale estetycznie wyglądało tragicznie. Fakt zgłosiłem do gwaranta 14 dni i w ramach gwarancji wymiana na nowe. Z tego co powiedzieli mi w ASO to jest wada fabryczna i nie mogą odmówić gwarancji ale jak widać co ASO to inne przepisy :) co do nowych lamp świecą idealnie ale po wynianie bubel z parowaniem i tak wraca jak bylumerang. Pytałem co z tym faktem gdyż autko za taką kasę i taki bubel to.mi powiedzieli że jak będą się skraplać od środka to wtedy podlegają wymianie.

Awatar użytkownika
floox
Posty: 26
Rejestracja: 21 maja 2022, 15:02
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TDI

Re: Problem z reflektorami - przebarwienia [zdjęcia]

Post autor: floox »

W moim '18 też zaczęły zachodzić, wymienione na gwarancji niemal w ostatniej chwili. Trzeba tego pilnować.

glosny
Posty: 47
Rejestracja: 08 wrz 2017, 16:24
Samochód: 2.0 TSI L&K

Re: Problem z reflektorami - przebarwienia [zdjęcia]

Post autor: glosny »

michal82 pisze:
13 gru 2023, 21:00
michal82 pisze:
12 gru 2023, 22:10

Dziś odstawiłem auto i jutro odbieram. Żeby tylko prosto zmontowali i niczego nie popsuli.
Reflektory wymienione...
glosny pisze:
19 wrz 2022, 21:17
Ja też po wymianie. Montaż wydaje się ok.
Ale dziś w końcu przejechałem się po ciemku i na linii światło - cień mam dwa ząbki, a wcześniej był chyba jeden.
Schemat 'pogladowy' 😀

Obrazek

Ten środkowy to tak mniej więcej na szerokość reflektorów, i 5m i 25m geometria światła taka sama.

To prawidłowo czy znowu do ASO?
...ale o regulacji zapomnieli. Gdy auto stoi kilkanaście metrów od ściany widać, że wiązki są na różnej wysokości jak u kolegi glosny

hmmm,
Mnie ASO olało, trzech 'miszczuf serwisu' oglądało i dla nich jest okej.
Co więcej, byłem na dwóch stacjach kontroli i dla nich też jest okej. :-|

Nic, od półtora roku jeżdżę z takim ustawieniem, nikt nie mruga ze mu świece w oczy, wiec chyba tak zostanie do wymiany na nowego miśka...

ODPOWIEDZ