Tarcze hamulcowe

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
kodiaqo
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2021, 22:56
Samochód: Tiguan 2.0 TSI 170 kM 4-Motion

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kodiaqo »

Prawda, prawda. Spytaj dobrego mechanika. Napisałem wyraźnie o długim postoju - 2 tygodnie - pod chmurką. To chyba jasne.



Sponsor

Re: Tarcze hamulcowe

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: bubuś »

kodiaqo pisze:
10 paź 2021, 11:50
Prawda, prawda. Spytaj dobrego mechanika. Napisałem wyraźnie o długim postoju - 2 tygodnie - pod chmurką. To chyba jasne.
To kiepski musi być ten mechanik, skoro twierdzi, że 2 tygodniowy postój auta z ,wciągniętym hamulcem postojowym uniemożliwia odblokowanie tego hamulca. Przykładowo w przyczepie kempingowej zaciągam hamulec na okres zimy, czyli na kilka miesięcy, i wiosną hamulec pięknie puszcza, nie c nie blokuje.
Właśnie gdy ludzie nie korzystają na co dzień z postojowego, to z reguły użycie hamulca postojowego skutkuje zapieczeniem się linki w przewodzie i problemami.
Stąd w Korkach elektryczny hamulec postojowy przeciwdziała takim przypadkom nawet gdy auto parkuje nawet 2 tygodnie (w wakacje na kempingu auto stoi 2 tygodnie i nic się nie dzieje z hamulcem, a nad morzem powietrze jest wilgotne i zasolone)
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

kodiaqo
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2021, 22:56
Samochód: Tiguan 2.0 TSI 170 kM 4-Motion

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kodiaqo »

dobra, odpuszczam. Nie dogadamy się.

kierowca1
Posty: 23
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:35
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TDI

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kierowca1 »

kodiaqo pisze:
09 paź 2021, 19:38
kierowca1 pisze:
09 paź 2021, 11:43

1) Ten problem z tylnymi musiał się pojawić niedawno ... Nie wiem, czy może zostawienie go na 2 tyg ponad bezpośrednio po myciu na myjni automatycznej mogło mieć wpływ?

2) Od samego początku miałem problem ‚lepkich’ hamulców z tylu, tzn. po uruchomieniu po dłuższej przerwie było takie tąpnięcie itd.
Ad.1) TAK,
pozostawiony na 2 tygodnie zaraz po myciu? Garaż czy chmurka?

Ad.2) TAK,
dlatego przy dłuższym postoju samochodu pod chmurką (np. parking przy lotnisku - wakacje za granicą) w przypadku ręcznego na lince NIGDY nie zaciąga się ręcznego. Pozostawia się na biegu *)

*) teraz, kiedy są elektryczne hamulce postojowe, to nawet nie wiem czy da się to wyłączyć? Nigdy nie potrzebowałem, więc nie wiem. Wiem, że w Tiguanie automatycznie silniczki dociskają klocki do tylnych tarcz po wyłączeniu silnika/zapłonu.
Auto w garazu, ale i tak zawsze automatyczny reczny sie przykleja....

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Tomala72 »

Jak mówi klasyk: Jeździć obserwować. Na poważnie tarcza musi dostać temperatury i klocki będą brały całością.

tchomikt
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2018, 10:53
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150km manual

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: tchomikt »

Byłem na Gruchacza i wymienili tylko tarcze i klocki z tyłu na gwarancji. Czy tylko tył wymieniają na gwarancji czy po prostu weszła akcja oszczędzanie w Skodzie?

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: herman00 »

Tylko tył, przód jest OK

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: herman00 »

Czy Wam tarcze hamulcowe tak hałasują ? Mam 54 tys. nalotu, wymienione tarcze z tyłu, klocki z przodu wymieniane po 32 tys. i przy hamowaniu wszystko tak szura, hałasuje, trzęsie, aż normalnie obciach, jakby ktoś obcy jechał jako pasażer w samochodzie.
Nie wiem czy te klocki Zimmermanna z przodu gryzą się z fabrycznymi tarczami ? Zgłaszać to na gwarancji (?), w sumie nie wiem czy to przód czy tył tak hałasuje, objaw jest taki sam jak przed wymianą tarcz z tyłu, bo po wymianie było dobrze.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: herman00 »

Wczoraj wymienione tarcze i klocki z przodu, założyłem Brembo. Tarcze dla 2,0TSi z przodu to 340mm, komplet (tarcze plus klocki) 800zł plus 160zł wymiana. Klocki Zimmermanna założone przy 32 tys. km prawie nowe, więc wycierały ponad miarę fabryczne tarcze, bo felgi z przodu miałem cały czas zapylone. Wyjazd na trasę i docieranie klocków do tarczy. Teraz hamowanie bez efektu przeskakiwania krzywej tarczy, ale okazuje się że hałas jest dalej i to jest hałas z tyłu. Tarcze i klocki już miałem wymienione z tyłu w ramach akcji serwisowej i teraz znowu jest źle. Zgłoszę to na przeglądzie, zobaczymy co powiedzą.

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Fonix »

Przebieg 2 tys km. Dźwięki podczas hamowania gorsze, niż w 20 letniej astrze po zajechaniu hamulców do końca...

ODPOWIEDZ