Awaria modułu SOS i inne przypadki

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: herman00 »

Wydawało się że taki moduł SOS to prosta sprawa. Podmiana na sprawny modulik i będzie OK. Chwila moment i po kłopocie. Odstawiłem auto w poniedziałek rano, za 4 godziny dzwonią i przepraszają że moduł nie taki zamówili. Jak to nie taki przecież macie numer VIN – ano pracownik się pomylił. Zamówili nowy moduł, pojechałem wczoraj rano, cały dzień nic nie dzwonią, około 14 zadzwoniła z serwisu, że muszę dostarczyć wszystkie klucze do samochodu do przeprogramowania. Pojechałem 0,5 godziny i auto do odbioru. Przy okazji Pani z serwisu potwierdziła, że otwieranie klapy bagażnika nie działa jak należy. Jak uruchomiłem auto po przeprogramowaniu, to po uruchomieniu radio nie działa od razu i pokazuje się komunikat, że „nawigacja niedostępna”, czego nigdy nie było. Radio i nawigacja włącza się po około 1 minucie od uruchomienia samochodu. Dziś telefon od kolegi, że mi wyje alarm – w pracy mam garaż podziemny. Na aplikacji MySkoda w smartfonie – samochód zamknięty i wszystko OK. Schodzę do garażu – no wyje. Jak się zamknie auto z kluczyka/pilota to na desce rozdzielczej widać wariującą klapę bagażnika i od razu błyskają kierunkowskazy, dźwięk włącza się po minucie. Klapa zamyka się OK, co jest potwierdzone na desce rozdzielczej jeszcze przed zamknięciem auta kluczami – mechaniczne zamknięcie klapy. Kurna rozpieprzyli mi tą elektronikę, kto teraz do tego dojdzie.



Sponsor

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: MałGorzata »

Wrócić trzeba do serwisu. Niestety...
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: szablesi76 »

herman00 pisze:Wydawało się że taki moduł SOS to prosta sprawa. Podmiana na sprawny modulik i będzie OK. Chwila moment i po kłopocie. Odstawiłem auto w poniedziałek rano, za 4 godziny dzwonią i przepraszają że moduł nie taki zamówili. Jak to nie taki przecież macie numer VIN – ano pracownik się pomylił. Zamówili nowy moduł, pojechałem wczoraj rano, cały dzień nic nie dzwonią, około 14 zadzwoniła z serwisu, że muszę dostarczyć wszystkie klucze do samochodu do przeprogramowania. Pojechałem 0,5 godziny i auto do odbioru. Przy okazji Pani z serwisu potwierdziła, że otwieranie klapy bagażnika nie działa jak należy. Jak uruchomiłem auto po przeprogramowaniu, to po uruchomieniu radio nie działa od razu i pokazuje się komunikat, że „nawigacja niedostępna”, czego nigdy nie było. Radio i nawigacja włącza się po około 1 minucie od uruchomienia samochodu. Dziś telefon od kolegi, że mi wyje alarm – w pracy mam garaż podziemny. Na aplikacji MySkoda w smartfonie – samochód zamknięty i wszystko OK. Schodzę do garażu – no wyje. Jak się zamknie auto z kluczyka/pilota to na desce rozdzielczej widać wariującą klapę bagażnika i od razu błyskają kierunkowskazy, dźwięk włącza się po minucie. Klapa zamyka się OK, co jest potwierdzone na desce rozdzielczej jeszcze przed zamknięciem auta kluczami – mechaniczne zamknięcie klapy. Kurna rozpieprzyli mi tą elektronikę, kto teraz do tego dojdzie.
Niestety większość modulow w obecnych autach trzeba od nowa kodować do samochodu ( konfig auta) oraz dopisać vin do modułu. Generalnie 30-40 minut roboty jeśli masz dostęp online. Trafiłeś ewidentnie na gamoni. Spaprali kodowanie albo raczej przerwali w trakcie bo pewnie za długo trwało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: herman00 »

Wróciłem oczywiście do serwisu, coś przeprogramowali, ale oczywiście nie powiedzą co, jest OK. Stracony czas i nerwy to moje koszty.

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: Sublime »

Cześć,
wczoraj wracając z z Mazur miałem podobne zdarzenie. Tzn na VC sypneło błędem , że awaria modułu SOS:

Obrazek
Obrazek

Zauważyłem przy tym, że mapa z VC się totalnie zawiesiła, nie prowadziła po drodze, tylko jak widzicie jakieś plamy, jakbym jechał na pustyni , a jechałem DK.

Zatrzymałem się po kilku km przy sklepie i poszedłem na zakupy. Nie było mnie z 15 min może. Wracam, otwieram auto, uruchamiam samochód -dalej sypie błędami o awarii modułu SOS + jeszcze nie działa w ogóle Columbus, radio i mapy na VC.
Efekt jak na zdjęciach:

Obrazek
Obrazek
Na Columbusie do czasu powrotu do domu, czyli ok 30 min pokazywał napis "Ładowanie profilu użytkownika...". Wjechałem do garażu, zgasiłem auto, odczekałem kilka minut - bez zmian!
Pomijam już fakt, że od kilku miesięcy nie działa mi radio internetowe przez pakiet danych od Cubic Telecom - serwis z tym walczył miesiącami , bezskutecznie-chociaż podobno sprawy nie zamknęli i dalej się nad tym "głowią" Zatem czeka mnie zapewne kolejna wizyta w serwisie, bo o ile radio internetowe już mi "wisi kalafiorem" to bez całego Infotainment czy VC nie da sie po prostu jeździć komfortowo.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: herman00 »

Witaj w klubie :-) z modułem SOS.
Ostatni komunikat jaki pokazujesz "ładowanie profilu użytkownika" to mam standardowo po każdym uruchomieniu od zawsze i go olewam.
Komunikat "Nawigacja jest niedostępna" nie pojawił mi się jak moduł padł, a pojawił się po zmianie modułu i zaprogramowaniu modułu i kluczyków, co reklamowałem.
Jak Ci zmienią moduł i będą programować moduł i kluczyki pamiętaj o zapasowych kluczykach, żebyś nie jeździł po nie do domu, jak ja.
Cierpliwości.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: MałGorzata »

Moduł SOS odpowiada za komunikację samochodu z internetem. Często brak połączenia jest tak sygnalizowany. W historii użytkowania tego rodzaju błędy przytrafiały mi się średnio 2-3 razy w miesiącu.

W pierwszym roku moduł SOS został wymieniony na nowy gdyż nie działał w zasadzie nonstop.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

tdab
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2021, 18:01
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TDI

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: tdab »

Na błąd SOS polecam patent z Audi podpatrzony tutaj: https://youtu.be/FVJEnMesSY0

W momencie wystąpienia awarii przytrzymać, mniej więcej przez minutę, czerwony przycisk SOS, aż do wykonania połączenia alarmowego. Połączenie anulujemy i po chwili wszystko powinno wrócić do normy. Zweryfikowane kilkukrotnie na moim Columbusie.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: herman00 »

Witam, jak się to stało u mnie próbowałem, przytrzymałem przycisk, wykonałem połączenie alarmowe ręcznie i nic to nie dało.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: D10ni »

Może to bez związku, ale... Od kilku dni walczyłem z resetami MIB2 Amundsen. Okazało się, że winna była ostatnia wersja map pobranych z portalu Skody. Sprawdzałem dwie wersje mieszczące się na oryginalnej karcie 16GB. Oczywiście sprawdzałem też sama kartę, robiłem pełen format, ściągałem i wgrywałem na nowo mapę. Nie pomagało. Dopiero jak podmieniłem mapy na te z VW, wszystko zaczęło zdziałać poprawnie.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

ODPOWIEDZ