Czujnik ciśnienia w kole

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: Malenstwo8 »

wmbodzio3 pisze:
28 sty 2019, 9:54
Malenstwo8 pisze:
28 sty 2019, 9:00
wmbodzio3 pisze:
28 sty 2019, 8:51
Niestety sam ostatnio doświadczyłem, że czujnik działa ale z opóźnieniem (miałem przebitą oponę i przez pierwsze 100 m w ogóle nic nie krzyczał)


Prawdopodobnie w Kodiaqu są czujniki pośrednie co za tym idzi po przebiciu opony dowiemy się dopiero podczas jazdy a nie pod odpaleniu auta.

Więcej tutaj
https://autokult.pl/3816,czujniki-cisni ... -to-dziala
W Kodiaqu nie ma jako takich czujników. Osobny czujnik, to taki "cyngwajs" przyklejony do felgi od środka. W miśku jest to sprawdzana poprzez system ABS/ESP, czyli na zasadzie wykrycia różnicy obrotowej koła. Ma to taka wadę jak piszesz, w stanie spoczynku nie ma informacji na temat spadku ciśnienia. Pojawia się ona po ruszeniu i po jakimś czasie. Im ubytek jest większy, tym system szybciej o tym powiadomi w czasie jazdy. Niestety, jeżeli powietrze schodzi wolno, można tak przejechać i 500 km. Z założenia czujnik ABS/ESP nie jest stworzony do takich informacji, jest to tylko dodatkowa funkcja przypisana do niego. Za pewne oszczędność.
Kolego ja maiłem kompletnego kapcia i system nie wykrył tego przez 100 m. Dopiero inny kierowca mnie poinformował.
Zastanawiam się czy było to związane z małą prędkością (około 20 km / h) i śniegiem na drodze.

Tak czy inaczej jest to system dość nieprecyzyjny !
Zgadza się. Nie można na nim polegać. W autach z typowym czujnikiem, spadek wykrywany jest błyskawicznie.



Sponsor

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Sponsor


Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: Nikon-N1 »

wmbodzio3 pisze:
28 sty 2019, 9:54
Malenstwo8 pisze:
28 sty 2019, 9:00
wmbodzio3 pisze:
28 sty 2019, 8:51
Niestety sam ostatnio doświadczyłem, że czujnik działa ale z opóźnieniem (miałem przebitą oponę i przez pierwsze 100 m w ogóle nic nie krzyczał)


Prawdopodobnie w Kodiaqu są czujniki pośrednie co za tym idzi po przebiciu opony dowiemy się dopiero podczas jazdy a nie pod odpaleniu auta.

Więcej tutaj
https://autokult.pl/3816,czujniki-cisni ... -to-dziala
W Kodiaqu nie ma jako takich czujników. Osobny czujnik, to taki "cyngwajs" przyklejony do felgi od środka. W miśku jest to sprawdzana poprzez system ABS/ESP, czyli na zasadzie wykrycia różnicy obrotowej koła. Ma to taka wadę jak piszesz, w stanie spoczynku nie ma informacji na temat spadku ciśnienia. Pojawia się ona po ruszeniu i po jakimś czasie. Im ubytek jest większy, tym system szybciej o tym powiadomi w czasie jazdy. Niestety, jeżeli powietrze schodzi wolno, można tak przejechać i 500 km. Z założenia czujnik ABS/ESP nie jest stworzony do takich informacji, jest to tylko dodatkowa funkcja przypisana do niego. Za pewne oszczędność.
Kolego ja maiłem kompletnego kapcia i system nie wykrył tego przez 100 m. Dopiero inny kierowca mnie poinformował.
Zastanawiam się czy było to związane z małą prędkością (około 20 km / h) i śniegiem na drodze.

Tak czy inaczej jest to system dość nieprecyzyjny !
Ale są i plusy takiego rozwiązania.
nie ma się co zepsuć ,
a i drugi komplet felg wychodzi taniej.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: Malenstwo8 »

To fakt, w Fordzie za czujnik wołali 470 zeta 😁

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: klimas7 »

W czeskim konfiguratorze konfigurując rocznik MY21 można teraz dobrać bezpośredni czujnik ciśnienia w oponie. Ciekawe czy w polsce też to będzie dostępne.

Awatar użytkownika
ncb
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 2019, 21:38
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM DSG 4x4 2019

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: ncb »

U mnie przez ponad rok jeszcze nigdy nie zaświeciła się kontrolka od czujników ciśnienia.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: bubuś »

klimas7 pisze:
01 lip 2020, 15:32

W czeskim konfiguratorze konfigurując rocznik MY21 można teraz dobrać bezpośredni czujnik ciśnienia w oponie. Ciekawe czy w polsce też to będzie dostępne.
Kup sobie za parę groszy takie ustrojstwo https://pl.aliexpress.com/item/33014882 ... 5c0ffbJdGH, zamontujesz czujniki na koła, wyważysz je i będzie pan zadowolony.
Ja takie cosik zamontowałem do kół przyczepy. Działa idealnie. Ma nawet ostrzeganie jak ciśnienie przekroczy zaprogramowany próg.

Obrazek
ncb pisze:
06 sie 2020, 18:45
U mnie przez ponad rok jeszcze nigdy nie zaświeciła się kontrolka od czujników ciśnienia.
Koła Kodiaqa nie mają zamontowanych czujników. Jest tylko pośredni system kontroli ciśnienia powietrza TPMS.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: MałGorzata »

ncb pisze:
06 sie 2020, 18:45
U mnie przez ponad rok jeszcze nigdy nie zaświeciła się kontrolka od czujników ciśnienia.
U mnie zdarzyło się dwa razy przez 100 000km. Różnica ciśnień wynosiła 0,1 bar.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ